Комунальний заклад

Уманська дитяча школа мистецтв «Антарес»

Уманської міської ради Черкаської області

Уманська дитяча школа мистецтв має багату історію. Скільки людей були причетні до неї, але мало хто знає «життя» будівель, в яких знаходиться дитячий заклад. Стіни мовчазні, бережуть 150-річні таємниці, бережуть історію різних епох. Відомо, що адміністративна двоповерхова будівля школи побудована в 1870 році, вірогідно,власником був єврей Примазон. Будинок використовувався як прибутковий, він неодноразово перебудовувався. Верхній поверх має високу стелю – чотири метри, нижній – 2 метри 30 см. Мабуть на другому поверсі здавалися кімнати для багатих, на першому поверсі для біднішого прошарку суспільства, також тут міг розміщуватися обслуговуючий персонал, який і опалював приміщення (пічне опалення), обслуговував відвідувачів.
В радянський час пічне опалення замінене на централізоване, замінялися вікна. Коли їх міняли, то під віконними подушками були знайдені срібні монети номіналом 2 копійки із зображенням Олександра ІІ 1856, 1857 років. У ХIХ столітті люди мали прикмети, будуючи будинок, закладати в будівлю мідні, срібні або золоті монети, щоб господар мав прибуток та водилися великі гроші. В тойдалекий час в глибині подвір`я, огорнена в зелену крону дерев, зручно розмістилася невеличка садиба, де мабуть мешкав господар прибуткового будинку. Згодом його використовували для музичних класів, знаходилася там і бібліотека, і буфет школи. Старовинний будинок демонтовано в 2007 році. Про поважний вік будівлі говорили цеглини із логотипом царської імперії.
Змінювалось суспільство, змінювалися і потреби в використанні приміщень. В адміністративному корпусі школи 15 жовтня 1917 була відкрита перша селянська українська гімназія ім. Б. Грінченка, яка проіснувала до середини 1920 року. 10 липня 1920 року відкрито народний музей мистецтв – керівник П.Курінний, в 1921 тут розмістився перший радянський музичний заклад. Ноти та інструменти за наказом комісара народної освіти міста Умані Євгена Григорука здавали місцеві жителі. Інструменти та ноти зарубіжних та російських виробників поповнили фонди школи. Під час другої світової війни заняття були відсутні і в будівлі розміщувалося відділення жандармерії, де зберігалися архівні документи. Корпус – 2 побудований під час окупації для німецької конюшні та гаражу.
Корпус № 3 будували працівники і викладачі школи у післявоєнний час.
Кожного року приміщення школи ремонтуються, щоб продовжити їх життя, а в 2018 році стіни будівель прикрашені яскравими малюнками, шкільні ворота розписані квітами в українському стилі, для створення радісного, позитивного настрою малечі.
В 2021 році згідно з рішенням сесії Уманської міської ради Черкаської області від 09.06.2021 № 6-15/8 «Про реалізацію Плану реформування мережі закладів освіти та культури на 2021 рік» було створено комунальний заклад Уманська дитяча школа мистецтв «Антарес».
Уманська дитяча школа мистецтв «Антарес» є закладом позашкільної освіти сфери культури, утворена Уманською міською радою шляхом злиття та є правонаступником майна, прав та обов’язків Уманської дитячої школи мистецтв та Уманської дитячої музичної школи №1.
Зважаючи на зростаючий запит якісної мистецької освіти, з 2022-2023 навчального року контингент здобувачів мистецької послуги збільшений до 900 осіб.
Педагогічний колектив Школи складається з 62 фахових викладачів, з них:
11– мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;
14 – «спеціаліст першої категорії»;
27 – «спеціаліст другої категорії»;
6 –мають 10 тарифний розряд;
5–викладачів мають педагогічнезвання «старший викладач»;
1 – викладач має педагогічне звання «викладач-методист»
У рамках методичної роботи викладачі закладу постійно беруть участь у круглих столах, різнорівневих семінарах, відкритих уроках, майстер-класах, методичних доповідях для підвищення професійної майстерності та обміну досвідом.
Колектив викладачів – молоді, активні в професійному і соціальному плані люди, що слідкують за сучасними суспільними процесами. Беруть участь і реалізують грантові програми і проекти.

З метою виконання завдань, що стоять перед закладом та забезпечення сприятливих умов для розвитку інтересів і здібностей учнів працюють відділи:

- фортепіано;
- оркестрових інструментів (сопілка, блок флейта, саксофон, ксилофон, ударні інструменти, баян, акордеон)
- струнних інструментів (віолончель, скрипка, домра, гітара,електрогітара);
- сольно-хорового співу;
- мистецький відділ (образотворче та хореографічне мистецтво);
- теоретичних дисциплін.

У закладі створено у 12 інструментальних та 14 вокальних колективів.

Учні закладу беруть активну участь у конкурсах та фестивалях різного рівня. Так у 2022-2023 н.р. учні закладу здобули 96 перемог на міжнародних та всеукраїнських фестивалях та конкурсах, 38 перемог - на конкурсах обласного та регіонального рівня.
Вся діяльність педагогічного колективу школи націлена на досягнення однієї мети – надати змогу учням розкрити свій творчий потенціал, допомогти їм реалізувати свої виконавські здібності, втілити у життя мрію стати високомайстерним музикою, співаком, художником, досконало опанувати мистецтво танцю .
Щороку викладачі та учні закладу є організаторами та учасниками великої кількості масових заходів (у тому числі і благодійних) шкільного та міського рівня: концерти, виставки, ярмарки, аукціони, майстер – класи, конкурси. Концерти школи стали очікуваними та резонансними подіями в культурному житті міста, про що свідчать чисельні схвальні відгуки і вдячність слухачів та батьків юних музикантів.
В Уманській дитячій школі мистецтв «Антарес» функціонує 6 навчальних корпусів, дві концертні зали, бібліотека, 60 навчальних класів серед яких 2 класи хореографії,5 класів образотворчого мистецтва, 4 класи теоретичних дисциплін та комп’ютерний клас.

Кабінети групових занять забезпечені мультимедійним обладнанням. Створена локальна мережа інтернет.

Корпуси школи опалюються від централізованої системи газопостачання міста, від газової котельні КЗУОФМК ім. П. Демуцького та від власної твердопаливної котельні.

Уманською дитячою школою мистецтв «Антарес» заключені меморандуми про співпрацю з:
- Уманським МРО Товариством Червоного Хреста України,
-Уманською громадською організацією «Умань єднає»,
-КЗУманським обласним фаховим музичним коледжем
ім. П. Демуцького,
- Комунальним вищим навчальним закладом «Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т.Г. Шевченка»
- Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини.
Більше 120 років учні Школи навчаються розвивати тонкий емоційний вимір почуттів. Відходить у минуле десятиріччя, змінюється покоління учнів, постійно оновлюється педагогічний колектив, але незмінним залишається одне – збереження вікових традицій музичного виконавства та виховання успішної особистості в будь-якій сфері діяльності.
Кiлькiсть переглядiв: 1198

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.